Školní rok 1993/1994

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Historie školy, Vydáno dne: 13. 02. 2007

1. 9. 1993 byl slavnostně zahájen školní rok a pravidelné vyučování začalo 2. 9. 1993.

Škola měla 552 žáků ve 24 třídách (248 žáků bylo na 1. stupni a 304 žáků na 2. stupni).

O jejich vzdělávání se snažilo 30 pedagogických pracovníků.

Vedení školy:

ředitelka školy – p. Růžena Kusová

ZŘŠ pro 1. stupeň – p. Eva Poučková

ZŘŠ pro 2. stupeň – p. Horst Gerber

Ve škole pracovalo 14 provozních zaměstnanců a ve školní jídelně bylo 8 zaměstnanců. Školníkem a údržbářem byl pan Vít Veselý.

Škola měla 2 vyrovnávací, 1 dyslektickou a 4 matematické třídy.

Podzimního výjezdu na ŠP se zúčastnily všechny třídy 1. i 2. stupně. Jarního výjezdu pak jen žáci 1. stupně. 45 žáků 2. stupně se zúčastnilo školy v přírodě ve Španělsku.

I v tomto školním roce dosáhli žáci vynikajících výsledků v soutěžích a olympiádách:

PYTHAGORIÁDA

1. místo v OK – Pecháček V. A

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z6

1. místo v OK – Klimčuk VI. A

2. místo v OK – Pokorná VI. A

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z7

1. místo v OK – Purschová VII. A

MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z8

2. místo v OK – Maxová VIII. A

CHEMICKÁ OLYMPIÁDA

1. místo v OK – Mergl VIII. A

3. místo v OK – Červený VIII. A (6. místo v oblastním kole)

FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA

1. místo v OK – Maxová VIII. A

2. místo v OK – Mergl VIII. A

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – 6. tříd

1. místo v OK – Pokorná VI. A

2. místo v OK – Mrázková VI. A

3. místo v OK – Klimčuk VI. A

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – 7. tříd

1. místo v OK – Pöbiš VII. A

4. místo v OK –Potucká VII. A

BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – 8. tříd

2. místo v OK – Klimeš VIII. A

Konverzační soutěž v AJ

1. místo v OK – Pokorná VI. A

Pěvecká soutěž

1. místo v OK – Brožíková VIII. C

Výtvarná soutěž

3. místo v OK soutěže „Očima dětí“ – Štěpánek IV. A

Dívky 7. ročníku vybojovaly 1. místo v okrese ve vybíjené. Ale velmi pěkných výsledků dosáhli žáci školy i v košíkové, kopané a odbíjené.

Žáci měli možnost pracovat v těchto kroužcích: keramický, výpočetní techniky, plavání, angličtiny a atletický.

27. 6. 1994 se opět konal „Sportovní den“. Jednotlivé třídy soutěžily ve vybíjené, kopané, trojskoku, hodu břemenem, štafetovém běhu a zábavných disciplínách. Vítězem se stala a putovní pohár získala třída VII. C (stejně jako v předešlém roce). Součástí sportovního dopoledne bylo i utkání mezi žáky a učiteli v odbíjené. Hrálo se za úmorného vedra a zvítězilo družstvo žáků k velké radosti spolužáků v hledišti.

30. 6. 1994 se konala slavnost „Poslední zvonění“, na které žáci 8. tříd předali symbolickou štafetu budoucím prvňáčkům.

Školní rok 1992/1993 <<         >> Školní rok 1994/1995