Školní rok 1994/1995

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Historie školy, Vydáno dne: 13. 02. 2007

1. 9. 1994 byl slavnostně zahájen školní rok a začalo pravidelné vyučování.

Škola měla 531 žáků ve 25 třídách (241 žáků bylo ve 12 třídách na 1. stupni a 290 žáků ve 13 třídách na 2. stupni). O jejich vzdělání a výchovu se staralo 31 učitelů a 3 vychovatelky školní družiny.

Opět byly zřízeny vyrovnávací třídy, třída pro děti zdravotně oslabené a třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů.
Nadaní žáci trávili svůj volný čas v kroužku výpočetní techniky, keramickém, atletickém, angličtiny a plavání.
Výsledky žáků v předmětových a sportovních soutěžích:
CHEMICKÁ OLYMPIÁDA
1. místo v OK – Potucká VII. A
2. místo v OK – Purschová VII. A
1. místo v KK – Purschová VII. A
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z7
1. místo v OK – Klimčuk VII. A
MATEMATICKÁ OLYMPIÁDA Z8
2. místo v OK – Pöbiš VIII. A
4. místo v OK – Fischer VIII. A
BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – 7. tříd
1. místo v OK – Pokorná VII. A
2. místo v OK – Klimčuk VII. A
2. místo v KK - Pokorná VII. A
BIOLOGICKÁ OLYMPIÁDA – 8. tříd
3. místo v OK - Pöbiš VIII. A, jehož práce byla hodnocena velmi vysoko a postoupil do celostátního kola
FYZIKÁLNÍ OLYMPIÁDA
1. místo v OK – Kozelka VIII. A
3. místo v OK – Pöbiš VIII. A
4. místo v OK – Fischer VIII. A
KONVERZACE V AJ
2. místo v OK – Pöbiš VIII. A
RECITAČNÍ SOUTĚŽ
3. místo v OK – Mácha II. A
KOŠÍKOVÁ
1. místo v OK – starší žákyně a mladší žáci
3. místo v OK – starší žáci
4. místo v OK – mladší žákyně
ATLETIKA
4. místo v KK – starší žákyně (Pabianová a Purschová z VIII. A, Slováková a Wneková z VIII. B, Bouchavá, Durdisová a Končilová z VIII. C a Kůtová ze VII. C).
ATLETICKÁ VŠESTRANNOST ŽÁKŮ 1. – 4. tříd - 3. místo
Škola získala celkové 1. místo ve sportovní lize škol okresu Sokolov.
1. 6. 1995 oslavila každá třída „Den dětí“ podle svého. Většina tříd trávila tento den v přírodě.
27. 6. 1995 se konal již tradičně sportovní den. Putovní pohár získali žáci VI. C.
30. 6. 1995 se za hojné účasti rodičů a veřejnosti se školou loučili žáci 8. ročníků, kteří již tradičně při „Posledním zvonění“ předali symbolickou štafetu budoucím žákům 1. tříd. Součástí akce bylo i krátké kulturní vystoupení a předávání knižních odměn žákům, kteří uspěli v soutěžích a olympiádách.

Školní rok 1993/1994 <<         >> Školní rok 1995/1996