Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Školní rok 1995/1996

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Historie školy, Vydáno dne: 13. 02. 2007

4. 9. 1995 byl slavnostně zahájen školní rok.

Škola měla 517 žáků ve 24 třídách (240 žáků na 1. stupni a 277 žáků na 2. stupni).

Opět byly zřízeny dyslektické třídy, třída pro děti zdravotně oslabené a třídy s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů.

Škola měla:

31 pedagogických pracovníků

3 vychovatelky školní družiny

13 provozních zaměstnanců

8 zaměstnanců ve školní jídelně

Vzhledem k finanční situaci ve školství se omezily nejen výjezdy na ŠP, ale i mimoškolní aktivity.

Ve škole pracovaly v tomto školním roce pouze dva kroužky – kroužek výpočetní techniky a kroužek angličtiny.

Perličkou tohoto školního roku byly mimořádné prázdniny – „chřipkové“, které vyhlásilo MŠMT v termínu od 14. 12. do 21. 12. 1995

Žáci se pravidelně zúčastňovali soutěží a stejně pravidelně v nich obsazovali přední místa:

3. místo v okresní recitační soutěži žáků 3. a 4. tříd

V okresním kole soutěže Mladý historik obsadil Ondřej Hodálik (8. A) 5. místo a Petr Švec (8. B) 7. místo.

Nezaostávali jsme ani ve sportovních soutěžích:

Družstvo chlapců vyhrálo okresní soutěž ve volejbale a v basketbalové soutěži obsadili hoši druhou příčku.

Žáci 6. tříd postoupili do finále okresní soutěže ve vybíjené, kde vybojovali 5. místo.

Starší žákyně získaly zlato v okresním kole atletické soutěže Pohár rozhlasu.

Starší žáci se umístili na 3. místě v atletickém čtyřboji.

Školu velmi dobře reprezentovaly i děti z 1. stupně, které se v soutěži atletické všestrannosti dostaly na 2. místo.

V tomto školním roce ukončilo povinnou docházku pouze 8 žáků, neboť povinná školní docházka byla prodloužena na devět let.

V tomto školním roce bylo pro budoucí prvňáčky uspořádáno „První zvonění“.

Žáci 8. ročníků přivítali budoucí školáky písničkami a děti z 10. a 11. mateřské školy předvedly své vystoupení.