Projekt VIP pokračuje

Autor: Hana Plachá <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 16. 04. 2007

Speciální pedagožky mají pořád dost práce.

Už jsme vás informovali, že se naše škola stala od 1. října 2006 součástí projektu VIP. Tento program je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky a jeho cílem je dostat pomoc školených psychologů, popřípadě speciálních pedagogů co nejblíže k těm, kteří ji využívají - to znamená k žákům, jejich rodičům a učitelům. Na naší škole působí dvě speciální pedagožky - Mgr. Eva Kubíčková a Mgr. Eva Korbelová. Poskytují svým klientům pomoc při jejich výchovných či vyučovacích problémech a také profesní poradenství. Samy také zvyšují svou odbornost - účastní se seminářů, které pravidelně pořádá Institut psychologicko - pedagogického poradenství. Pro naše žáky, jejich rodiče i pro učitele tento projekt určitě znamená výraznou pomoc.