Druhé místo v krajském kole Biologické olympiády

Autor: Václav Srb <>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 14. 05. 2007

V krajském kole obsadil Václav Bílek druhé místo a Josef Burda také krásné čtvrté místo.

Naše škola, a především velmi dobře vybavená odborná pracovna přírodopisu, hostila ve středu 9. května 2007  krajské kolo Biologické olympiády. Své znalosti především z učiva přírodopisu (ale též zeměpisu či chemie) a dovednosti při praktickém úkolu – mikroskopování - prokazovali nejúspěšnější žáci okresních kol Karlovarského kraje.

Znova se opakoval "souboj" Markéty Polidarové (Gymnázium Cheb) s Václavem Bílkem (ZŠ Sokolov, Švabinského ul.). Václav  si opět udržoval první místo až do poslední části soutěže. Markétina pečlivost při mikroskopování a především velká chyba Václava, který zakresloval propisovačkou, v závěru rozhodla. Václav tak opět skončil o bod druhý.

Velkým úspěchem je také čtvrté "bramborové" místo Josefa Burdy, dalšího žáka naší školy. Žáci tříd s rozšířenou výukou matematiky a přírodovědných předmětů z naší školy opět prokázali, že jejich vědomosti a dovednosti jsou na velmi dobré úrovni.
Václav Bílek i Josef Burda v letošním školním roce ukončí základní školu a my jim přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v biologii. Za přípravu žáků děkujeme také Mgr. Marii Pabiánové.