Za odměnu na výlet

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 17. 10. 2007

Ve středu 17.10. 2007 se 30 žáků šestých až devátých tříd zúčastnilo exkurze, při které navštívili podniky, ve kterých se zpracovává tříděný odpad....

Šlo o nejlepší žáky jednotlivých tříd, kteří se ve školním roce 2006/2007 podíleli na sběru papíru a díky kterým se škola umístila na druhém místě v Karlovarském kraji. Během ekologické exkurze navštívili "sběrači" tyto podniky: RESUR v Otovicích u Karlových Varů, kde se zpracovává papír a plasty; AMT v Novém Sedle, který se zaměřuje na třídění zpracování skla a MONTSTAV v Dolním Rychnově, zaměřený na recyklaci pneumatik a jejich následnou úpravu. Žáci se takto dozvěděli, kde tříděný odpad končí, jak se může dále zpracovávat a podle odezvy a zájmu se výlet nejen vydařil, ale i líbil. Doufejme, že si odnesli i ponaučení, jak se dá šetrněji k přírodě chovat a že tříděním odpadu nejen ve škole, ale i doma mohou přispět i děti školou povinné.