Za pomoc v lese do divadla

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 14. 11. 2007

Ve středu 14.11. 2007  50 žáků tříd 8. A a 9.A  zhlédlo hudebně dramatické zpracování Máchova Máje. Vystupovali členové karlovarského Hudebního divadla vedeného panem Liborem Balákem.

Proč zrovna žáci naší školy? V loňském roce jsme se po polomech rozhodli pomoci karlovarským Lázeňským lesům s úklidem lesa po jarních vichřicích. V lese padesátka žáků strávila dva příjemné a pracovní sobotní dny a s dobrým pocitem přislíbila další ekologickou spolupráci. A právě jako poděkování za tuto pomoc jsme dostali nabídku, jestli se nechceme tohoto divadelního představení zúčastnit... . Zpracování Máchova Máje bylo nteradiční, o to však zajímavější. Jistě si všichni odnesli  z divadla nový  pohled na možnosti zpracování tradičních českých děl a snad i příjemné zážitky. Děkujeme touto cestou všem členům divadla a těšíme se na další společné akce.