Další zeměpisné úspěchy

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 17. 04. 2008

Jako každým rokem se žáci naší školy účastní zeměpisných soutěží, jako je okresní kolo zeměpisné olympiády nebo celostátní soutěž Eurorebus, kde se prověřují znalosti nejen ze zeměpisu, ale i dějepisu. I letos jsme "bodovali".

V okresním kole zeměpisné olympiády obsadil Jan Brtek ze 7.A  krásné 3. místo. Napínavé bylo i soutěžní klání v Plzni, kterého se zúčastnilo školní družstvo 8.A ve složení Jakub Kowolowski, Denisa Káclová a Vít Vašata. Ti se úspěšně probojovali korespondenčními koly až na krajskou soutěž Plzeňského a Karlovarského kraje, které se konalo právě v Plzni. V konkurenci 9. tříd skončili na 12. místě. Bylo sice zklamání, protože v loňském roce se právě toto družsrvo dostalo až do celostátního kola, ale protože byli v dané kategorii nejmladšími, mají do příštího roku dost času na to, aby ukázali ostatním družstvům, co umí. Ještě větší zklamání zažila žákyně 9.A Klára Suchá, která soutěžila v kategorii jednotlivců. Skončila na skvělém, přesto nepostupovém šestém místě se stejným počtem bodů jako mělo páté místo. Rozhodujícím faktorem byl v tomto případě čas, ve kterém se práce odevzdávala.

Všem soutěžícím gratulujeme k výborným výsledkům a přejeme hodně elánu v dalších letech.