Krajské kolo biologické olympiády

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 17. 05. 2008

V pátek 2. května 2008 proběhlo krajské kolo biologické olympiády kategorie D a ve středu 14. května 2008 se konalo krajské kolo biologické olympiády kategorie C. V obou kategoriích soutěžili i žáci naší školy.

kategorii D (2. 5. 2008) soutěžilo v KK celkem 8 žáků ze základních škol a víceletých gymnázií Karlovarského kraje. Naši dva žáci se mezi nimi zcela jistě neztratili. Radka Jelínková ze VII. A, která se v OK umístila na pěkném 3. místě, v krajském kole zvítězila – v KK získala celkem 105 bodů a obsadila 1. místo. Na 2. místě se umístil Milan Mňatinoha ze ZŠ Nové Sedlo, který získal 96 bodů a na 3. místě skončil Jaroslav Vaněk ze VII. A (vítěz OK), který získal 93,5 bodu.

kategorii C (14. 5. 2008) soutěžilo v KK celkem 10 žáků ze základních škol a víceletých gymnázií Karlovarského kraje. I zde jsme měli zastoupení – školu reprezentovali tři žáci, kteří v OK obsadili první tři místa. V krajském kole byla konkurence obrovská, ale přesto jsme i zde úspěchu dosáhli. 1. místo – Hiep Quang Bui (133 bodů) z Gymnázia Cheb, 2. místo – Lubomír Rodina (122 body) z Gymnázia Aš a 3. místo - Tereza Máčalíková (117,5 bodu) žákyně VIII. B naší školy. Na 4. místě se umístil David Poloch z Gymnázia Cheb, na 5. místě Jakub Kowolowski z VIII. A naší školy a 6. – 7. místo obsadily Simona Sekalová z VIII. B naší školy a Vlasta Krejčová ze ZŠ a ZUŠ Karlovy Vary.

Všem našim žákům děkujeme za vzornou reprezentaci školy, blahopřejeme k dosaženým výsledkům a přejeme mnoho dalších úspěchů. Poděkování patří i Mgr. Marii Pabianové, která žáky na biologickou olympiádu pravidelně připravovala.