Výlet "za odpady"

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 15. 10. 2008

14. a 16.10. 2008 byli nejlepší sběrači loňského školního roku odměněni za třídění odpadů exkurzí do míst, kde se odpadový materiál zpracovává.

14.10. se žáci 2.stupně jeli podívat do firmy EKODEPON s.r.o. v Černošině u Sříbra. Beseda o třídění odpadů byla doplněna prohlídkou skládky komunálního odpadu a linky na  třídění plastů. 16.10. navštívili nejlepší sběrači 1.stupně firmy na výrobu kartonového papíru PAPOS v Ostrově, RESUR v Karlových Varech, kde se zpracovává nejen papír, ale  i plasty a SOTES Sokolov. Obě exkurze byly přínosné a poučné a určitě přispěly ke  změně názorů ohledně třídění odpadů. i když byla zima a počasí příliš nepřálo, všem se nám "výlety" líbily.

Jestli se zapojíš do sběrové soutěže v  letošním roce, přístě můžeš jet "za odpady" i ty:-).