Loutkové divadlo děti nadchlo

Autor: Václav Srb <>, Téma: Kulturní akce, Vydáno dne: 19. 03. 2009

Ve čtvrtek 19. března zavítala mezi žáky prvního stupně praprapra...vnučka známého loutkáře Matěje Kopeckého, aby dětem představila své marionety.

Nehrála se tentokráte žádná pohádka, ale děti se mohly podívat, co všechno marionety vedené hbitými prsty zkušených loutkářů dovedou. V hudebním varieté nesměl samozřejmě chybět Kašpárek, ale děti se mohly obdivovat také výkonům akrobata na hrazdě, dovádivým opičkám, černošské zpěvačce, harmonikáři a mnoha dalším umělcům na provázkách. Na chvíli mezi děti zavítaly také historické marionety - čarodějnice a voják.

Celé představení přerušoval bouřlivý potlesk. A potlesk sklidil také živý žonglér, který žákům a žákyním předvedl žonglování s míčky, kruhy, kužely i číslo s roztočeným talířem. S velkým ohlasem se setkávaly také kratičké výlety účinkujících loutek mezi diváky. Například políbení černošskou zpěvačkou bylo odměněno salvou smíchu.

Na konci představení si děti mohly sami vyzkoušet, že vést marionety není vůbec jednoduché, ale rozhodně zábavné.

A nezapomeňte se podívat také do naší fotogalerie.