Projektový Den Země

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 31. 03. 2009

22.4. si  žáci 2. stupně společně s žáky 5. tříd připomenou mezinárodní světový den k životnímu prostředí, Den Země. Zúčastní se projektové výuky, tentokráte na téma "Odpady".

Vyučující si připraví jednotlivé aktivity na dané téma, ze kterých si  žáci podle zájmu budou vybírat. Výsledky a vypracované úkoly projektového dne budou prezentovány ve škole a na webových stránkách a pokud se nám podaří, pozveme i regionální televizi Vřídlo, která natočí krátký dokument.

Cílem je podpořit a rozšířit ekologickou výchovu na škole, přiblížit problematiku třídění odpadu a seznámit žáky s možnostmi recyklace druhotných surovin. Jedna z aktivit pomůže zmapovat i ta místa, kde se nacházejí černé skládky a upozornit tak město na daný problém.