Jsme úspěšní v německém jazyce

Autor: Mgr. Iva Vacková <>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 17. 06. 2009

Žáci naší školy úspěšně skládají  mezinárodní jazykové zkoušky.

Začátkem června se konaly v Klášterci nad Ohří mezinárodní jazykové zkoušky z německého jazyka ,, Fit in Deutsch 1 “ a ,, Fit in Deutsch 2 “ , které se skládají ze čtyř částí – poslechu s porozuměním, četby, psaní a konverzace. Tyto zkoušky organizuje Goethe- Institut Praha a provádějí se i hodnotí na celém světě stejně.

Žáci naší školy – Laura Bačíková, Jaroslav Vaněk a Mandy Martinková zkoušky absolvovali na výbornou a získali tak mezinárodně uznávaný jazykový certifikát, který je vysoce ceněn jak u zaměstnavatelů, tak i u veřejných institucí.

Všichni tři mají tedy tzv. ,, dobře našlápnuto“ k dalšímu zdokonalování se v německém jazyce a možnosti postupovat v šestistupňové kompetenční škále popsané ve Společném evropském referenčním rámci.

Všem držíme palce a doufáme, že je v příštím roce budou následovat další spolužáci, kteří chtějí být v životě dobře jazykově vybaveni.

Mgr.Ivana Vacková