Žáci na hrad!

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 15. 09. 2010

V loňském školním roce 2009/2010 se někteří žáci školy v rámci projektového Dne Země podíleli na úklidu okolí hradu Hartenberg, a protože se jim tam líbilo, rozhodli se ve spolupráci s hradním pánem panem Bedřichem Loosem pokračovat. Vytvořili "pracovní skupinu", která ve volném čase, především o víkendech, bude na hradě a v jeho okolí  během školního roku pracovat.

Cílem je na hradě vytvořit enviromentální centrum Karlovarského kraje, zvelebit klubovnu pro české i zahraniční studenty, zapojit do ekologicých aktivit i další školy a v neposlední řadě se podílet na ochraně prostředí, ve kterém žijeme.

Nepůjde jen o pracovní setkávání, ale i o zajišťování a organizaci akcí na hradě Hartenberg, jako např. Hartenberské strašení a školnění. Přijďte se podívat, jste srdečně zváni.