Tajemní hejkálci

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 04. 10. 2010

Strašidelná stezka plná upírů, černokněžníků, lesních víl a mužíků, hejkalů a dalších strašidel - to bylo sobotní Hartenberské strašení. Ti, co se rádi bojí, se 2.10. ve večerních hodinách vydali na prohlídku hradu a podhradí.

Lesem se ozývaly strašidelné zvuky, praskání větví, šumění stromů provázené mrholením, do kterých se občas přikradly výkřiky malých i velkých odvážlivců.

Mezi strašidly se neztratili ani "hodní hejkálci", do jejichž podoby se převlékli dobrovolníci z řad našich žáků. Skupinka čtyř naprosto skvělých hejkalů (Anička, Robert, Verča a Peťula), doprovázená dvěma pedagogy, lekala ty dospělé, a že se nám to opravdu dařilo:-), a ty menší, jemně strašila. Bojový úkol, kvílení a hejkání jsme zvládli na jedničku. I když pršelo a počasí příliš nepřálo, moc se nám na hradě líbilo a věřte, že se zase za rok hejkalové na hrad vrátí!