Pythagoriáda - matematická soutěž

Autor: Mgr. Brigitte Havelková <havelkova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Úspěchy našich žáků, Vydáno dne: 25. 03. 2011

se konala ve čtvrtek 24. 3. 2011 na Gymnáziu v Sokolově.

Okresního kola této soutěže se z naší školy zúčastnili Jakub Kára z V. A, Barbora Šimková ze VII. A a Jaroslav Sedlák z VIII. A. Oba chlapci byli velmi úspěšní. Jakub Kára z V. A soutěžil v kategorii žáků 6. ročníků ( 15 soutěžících žáků), kde se umístil ziskem 13 bodů z 15 možných, na 1. místě, ale také v kategorii žáků 7. ročníků (10 soutěžících žáků), kde obsadil výborné 2. místo a ziskem 9 bodů z 15 možných byl jedním ze dvou úspěšných řešitelů. Jaroslav Sedlák z VIII. A ve své kategorii zvítězil ziskem 12,5 bodů z 15 možných. Tedy i v kategorii 8. ročníků jsme obsadili 1. místo.

Všem třem soutěžícím žákům děkujeme za reprezentaci školy, oběma chlapcům blahopřejeme k vynikajícím výkonům a přejeme mnoho dalších úspěchů nejen v matematice. Poděkování patří také vyučujícím, kteří žáky připravovali.