Beseda s myslivci

Autor: Naděžda Marklová <marklova.n(at)email.cz>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 29. 03. 2011

V březnu nás ve školní družině navštívili  myslivci p. Doubek  a p. Zdražil.

Po úspěchu loňské besedy, jsme se i letos rozhodli pozvat myslivce do ŠD.  Vyprávěli nám o své práci, o životě lesních zvířat, o správném chování v lese. Přinesli nám ukázat mnohé trofeje. Děti si mohly sáhnout např. na paroží jelena, snce a na srst divokého prasete. Dozvěděli jsme se,  jak se zachovat při náhodném setkání s lesními obyvateli. Během besedy  s myslivci projevily některé děti zájem o činnost v kroužku myslivosti, který by měl pod vedením odborníků pracovat při DDM od začátku příštího školního roku. Beseda se všem moc líbila a neradi jsme se loučili.  Myslivci poděkovali dětem za  kaštany a suché pečivo, které v naší družině sbíráme  pro lesní zvířátka celoročně. Přislíbili , že nás na podzim opět navštíví. Na další setkání se velice těšíme!