"Rozlučka s hradem"

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 31. 05. 2011

25.5. 2011 se skupina žáků 9.B byla "rozloučit" s hradem Hartenberg a jeho majitelem panem Bedřichem Loosem netradičním způsobem.

Motyky, lopaty, kolečka se staly hlavním pracovním nářadím. Deváťáci odnosili, naskládali cihly, zarovnali přístupovou cestu, vykopávali kameny, které se sutí odváželi na příslušné místo.

Ani nevadilo, že bylo velké teplo, že jsme přejeli cílovou stanici, ani to, že jsme zapomněli pracovní rukavice a že jsme vypadali jako po zápasu se lvem. Bylo to prostě prima!!

Přesto, že letos v červnu tato "pracovní skupina" končí povinnou školní docházku, mají zájem se v dalším roce o víkendech setkávat a společně, za účelem pomoci hrad zvelebovat, navštěvovat.

Tímto jim patří velký dík. Marti, Roberte, Barčo, Verčo, Aničko, Klárko, Péťo - hezky se mi s vámi pracovalo, byli jste skvělí.

Poděkování patří i panu Loosovi, který nám tuto spolupráci umožnil.