Na kole dětem

Autor: Jan Vokáč <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 17. 06. 2013

Charitativní akce, kterou jsme podpořili.

Již po čtvrté se "bicyklista" Josef Zimovčák rozjel svém "vysokém" kole přes celou ČR, aby získával prostředky pro onkologicky nemocné děti. V roce 2013 startoval v Aši a během 10 etap ujel 1505 km přes 316 obcí až do Velehradu. Na jeho cestě jej mohl doprovázet kdokoliv na jakémkoliv kole. Čím více lidí, tím větší povědomí o akci. Z naší školy se pod vedením p.Vokáče vydala společný kousek cesty skupinka 12 žáků převážně z 8.B. PLán cesty byl Z Chlumu do Louček, ale nakonec se podařilo pouze z Chlumu do Sokolova. Větší část skupiny nebyla schopna akceptovat nastavené tempo.

Některé zážitky žáků:

1. Samotná jízda na vysokém kole a to hlavně pak z kopce

2. Velikost skupiny, která po našem rozšíření měla kolem 30 lidí

3. Paralympik Stark - jednonohý cyklista, který byl v doprovodné skupině pana Zimovčáka.

originální report - http://www.nakoledetem.cz/cyklotour/reportaze/ctvrty-rocnik-odstartoval

fotky na kterých jsou naši žáci - 26-30