Nocování 6. A ve škole

Autor: Mgr. Hana Kadavá <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 24. 09. 2013

O víkendu (20. - 21. 9. 2013) si žáci třídy 6. A vyzkoušeli, jaká může být škola v noci.

Straší ve škole? ……… Přes den žáky straší maximálně tak hrozba zkoušení či testu nebo běh na 1500m. V noci se ale škola mění na velmi oblíbené místo… Proč? No protože to je najednou úplně jiná škola…

Třída se proměnila v herní místnost. Žáci si vyzkoušeli, jaké to je, když se musí dorozumívat jen „rukama nohama“, jak je důležité se navzájem poslouchat, vnímat maličkosti na těch ostatních. Žáci poznávali své spolužáky a vzniklo i několik „pevnějších“ přátelství.

Pro děti byla asi jedním z největších zážitků večeře – pizza. A večerní strašení, které si připravilo několik dětí pro své spolužáky. Úkoly strašidel naštěstí splnili všichni, a tak se mohlo jít i spát. Spaní ve škole některé rozrušilo natolik, že brebentili a brebentili ještě dlouho „po večerce“.

Druhý den se žáci společně nasnídali a zahráli si v tělocvičně vybíjenou – na kapitány. Tady 6. A poznala, jak těžké je, umět se domluvit.

Naštěstí vše dobře dopadlo a my si víkendové spaní ve škole velice užili.

Doufám, že mohu napsat za celou 6. A, že v pátek přišli možná jako spolužáci, ale v sobotu odcházeli jako kamarádi. Tak ať jim to dlouho vydrží.