MEMENTO Radka Johna

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 11. 11. 2013

8.11. 2013 se v rámci protidrogové prevence drog zúčastnily  třídy 6.A, 6.C, 7.B a 8.A velmi zajímavého zpracování dramatu Radka Johna Memento. Toto opakované vystoupení zajistila umělecká agentura RAJCHA v podání Mgr. Vítka Chadima a Oto Rajmana.

Memento je román o narkomanech, kdy se žák dostává do středu dění, do života těch, kteří propadli droze, pro něž se stává fetování hlavním a jediným smyslem života. Vystoupení bylo velmi sugestivní a snad posluchačům nastínilo rizika spojená s užíváním drog.

O své pocity se žáci mohli podělit bezprostředně po skončení vystoupení formou diskuse či písemným vyjádřením se.

Umělecké agentuře děkujeme za skvělý zážitek, přesto že téma příliš povzbuzující není.