Informace výchovného poradce o přihláškách na SŠ, SOU

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 25. 11. 2013

Schůzka pro rodiče vycházejících žáků se uskutečnila 21.10. 2013. Rodiče byli seznámeni se základními informacemi o přijímacím řízení na střední školy v letošním školním roce.

Letos mají žáci možnost podat opět dvě přihlášky. Na maturitní obory v Karlovarském kraji se dělají přijímací zkoušky formou SCIO testů, na učební obory budou žáci přijímáni podle průměru známek na vysvědčení. Žáci obdrželi Atlasy školství. Podklady k přihláškám odevzdají rodiče výchovné poradkyni do 14.2. 2014 a na poslání vyplněných přihlášek na příslušné střední školy zajistí zákonný zástupce do 14.3. 2014.

Obory s talentovou zkouškou je potřeba nahlásit výchovné poradkyni do konce října.