7. A. ve Zwickau

Autor: Hana Plachá <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 01. 12. 2013

Poslední listopadovou sobotu strávili němčináři ze 7. A v německém městě Zwickau.

Cvičení dělá mistra - to platilo za našich dávných předků a platí to i v době elektronické. Nejlepším cvičením pro cizí jazyk je jeho užití v praxi. Patnáct němčinářů ze 7. A tedy v sobotu 30. 11. vyrazilo, vyzbrojeno pracovním listem s otázkami, zažít předvánoční atmosféru ve Zwickau. Pro někoho byla zážitkem už samotná cesta vlakem, protože dnešní děti nejezdí vlakem tak často. Prvním cílem ve městě bylo Muzeum Augusta Horcha - automobilové muzeum pojmenované po svém zakladateli. Od začátku minulého století se zde vyráběly automobily značky Audi, po 2. světové válce je vystřídaly trabanty. Kromě naleštěných limuzín a kabrioletů mohou návštěvníci vidět v chodu dílnu z roku 1920 a spoustu filmových ukázek. Prima je také výstava plechových hraček. Při pochodu z muzea se už všichni těšili na vánoční trh a všechny možné dobroty, které voněly široko daleko. Řemeslnický trh u kostela nabízel kromě stánků výrobců i zajímavou ukázku výroby lan a také práci sochařů tvořících z pomíjivého materiálu - z ledu. Ovšem výsledky jejich práce, zářící ve světle reflektorů, byly úchvatné. Počasí sice nic moc, chvílemi dokonce pršelo, ale přes to všechno se výlet vydařil.