6. B na výletě v Praze

Autor: Hana Plachá <>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 18. 05. 2014

Prahou krok za krokem.

Ve čtvrtek 15. května vyjela 6. B na výlet do Prahy. Cestovali jsme vlakem. Je to sice o něco delší cesta než autobusem, zato pohodlnější a dobrodružnější. Cílem výletu bylo poznat historické jádro Prahy. Od hlavního nádraží jsme došli na Staroměstské náměstí a počkali si na orloj. Pařížskou třídou jsme se propletli do oblasti bývalého židovského města a odtud přes Vltavu a po starých zámeckých schodech na Hrad. Muzeum hraček v budově bývalého purkrabství se líbilo všem. Dál jsme zamířili ke Svatovítské katedrále, podívali jsme se i dovnitř a z Hradčanského náměstí jsme obdivovali panoráma stověžaté Prahy. Nerudovou ulicí, přes Malostranské náměstí a Kampu jsme se dostali na Karlův most. To už byla naše pouť skoro u konce. Ještě Betlémské náměstí a pak už jen vítané občerstvení na Václaváku. Pracovní list s otázkami posloužil žákům k tomu, aby si více všímali, kudy jdou. Pro příští rok už máme připravený další výlet do Prahy.