Za odměnu na Ondřejov

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 19. 05. 2014

V pátek 16.5. 2014 se vybraných 11 žáků školy zúčastnilo poznávacího zájezdu na největší hvězdárnu republiky v Ondřejově.

Výlet byl součástí projektu Hvězdárny Karlovy Vary, do kterého se zapojily 3 třídy naší školy a těm žákům, kteří projevili opravdový zájem o astronomii, bylo umožněno se na Ondřejov podívat. I přes nepřízeň počasí, kdy bylo chladno a pršelo, jsme si odvezli skvělé zážitky a nové informace. Dalekohledy, teleskopy, sluneční projekce, muzeum techniky a samozřejmě největší dalekohled v zemi nás oslovily.

Hvězdárně přejeme hodně slunečních dní pro pozorování a děkujeme za příjemně strávený den.