Souboj čtenářů 2014

Autor: Mgr. Hana Kadavá <>, Téma: Dění ve škole, Vydáno dne: 19. 06. 2014

Ve středu 18. 6. 2014 se žáci šestých a sedmých ročníků utkali v trošku jiném odvětví než sportovním. Jejich hlavní zbraní byla paměť.

Žáci, kteří se v zimních měsících přihlásili k této soutěži, dostali za úkol přečíst tři knihy – Sůl nad zlato a jiné pohádky od Boženy Němcové, Lovci mamutů od Eduarda Štorcha a Bylo nás pět od Karla Poláčka. Záleželo na jednotlivých týmech, jakou zvolí strategii. Zda přečte každý všechny tři tituly nebo jestli bude „expertem“ jen na jeden či na dva z nich. Vzhledem k tomu, že lidská paměť má své meze, mohli si zájemci připravit i výpisky z těchto knih. Soutěžil proti sobě sedmý a šestý ročník. Souboj byl hned od začátku velmi vyrovnaný. Některé otázky byly jednoduché, jiné zase vyžadovaly dlouhého přemýšlení, avšak 60 sekundový limit byl neúprosný. Nakonec v knížce pohádek a v Lovcích mamutů zvítězili šesťáci, zatímco v Bylo nás pět sedmáci. A celkové skóre? O vítězi rozhodl jeden jediný půl bod, kdy nakonec zvítězil tým složený ze sedmých ročníků. Gratulujeme vítězům i všem zúčastněným, neboť vše proběhlo výborně a žáci ukázali, že mají výbornou paměť a hlavně, že stále čtou.