TOLERUJME ODLIŠNOSTI

Autor: Mgr. Lenka Skopalová <skopalova(a)6zs-sokolov.cz>, Téma: Obecné informace, Vydáno dne: 30. 10. 2014

Projektový den pro žáky 2. stupně, který se uskutečnil 24.10. 2014, byl zaměřen na tělesné a mentální handicapy lidí a jejich zapojení se do každodenního života. Žáci se formou besed a jednoduchých aktivit seznamovali s překážkami, které musí handicapovaní lidé překonávat. Vyzkoušeli si pohybovat se o berlích a na invalidních vozících, pracovali s pomůckami pro nevidomé, dozvěděli se spoustu informací o péči a přípravě slepeckých psů. Osmáci a deváťáci se byli podívat v neziskové organizaci KOTEC a vybraná skupina žáků měla možnost nahlédnout do fungování a života místního Sokolíku.

Poděkování patří všem zúčastněným, kteří byli ochotni besedy zajistit a zajímavou formou žáky s odlišnostmi seznámit. Děkujeme proto p. Turoňové, p. Dunkovi, p. Mandzákové, zaměstnancům sokolovského Tyflocentra, Sokolíku a Kotce. Velké poděkování patří panu Staškovi a Scholzovi za zapůjčení invalidních vozíků.