Základní škola Sokolov, Švabinského 1702

Stříbrní v okresním kole závodů v plavání

Autor: Václav Srb <>, Téma: Sportovní soutěže, Vydáno dne: 09. 11. 2015

V pátek 6.listopadu proběhlo okresní kolo plaveckých závodů I.stupně. Vzhledem k nemocím nastoupilo naše družstvo v tomto složení: Lea Jandová, Michaela Pechová, Daniela Steinsdörferová, Markéta Valašíková, Tereza Jurečková, Zuzana Šustrová, Antonín Vrba, Jan Přibyl, Jan Martin, Karel Bartoš, Adam Slabý a Ondřej Kvasňovský. V závodě družstvo získalo shodně nejvyšší počet bodů spolu s 3. ZŠ. Druhým kritériem pro určení vítěze se stalo umístění v polohových štafetách. V polohových štafetách obsadilo naše družstvo druhé a třetí místo, což byl horší výsledek než mělo družstvo ze 3. ZŠ, proto naše škola skončila na druhém místě. Kromě poháru a stříbrných medailí jsme vybojovali také postup do krajského kola.

Celé družstvo podalo výborné výkony, přesto je nutné vyzdvihnout výkony Antonína Vrby, Michaely Pechové, Daniely Steinsdörferové a Jana Martina. Tonda vyhrál závod ve volném způsobu, Michaela přidala druhé místo v disciplíně 25 m znak, Daniela se umístila také na druhém místě v disciplíně 25 m prsa a Jenda byl bronzový v kategorii 25 m prsa. O vyrovnaných výkonech všech našich plavců svědčí také druhá místa chlapců a třetí místa děvčat ve štafetách. Všem našim reprezentantům k jejich výkonům gratulujeme, děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a držíme palce do krajského kola.