„Hrou proti AIDS“
zobrazení: 743

<<  Květen  >>

„Hrou proti AIDS“

je název projektu, kterého se 24. 5. 2007 zúčastnili žáci 9. ročníků naší školy.

Motto projektu:
Jediný způsob jak ochránit naše děti před AIDS je dokázat, aby uměly ochránit samy sebe.

Jedná se o interaktivní projekt primární prevence, jehož cílem je dát mládeži možnost osvojit si netradičním způsobem základní znalosti o možnostech přenosu viru HIV, ostatních pohlavně přenosných infekcích, ochraně před nežádoucím těhotenstvím a přemýšlet o vlastních postojích a chování v možných rizikových situacích.

Projektu se zúčastnilo 61 deváťáků, kteří pracovali v pěti smíšených družstvech. Každé družstvo si muselo vymyslet svůj název a pak společně projít postupně pěti stanovišti, kde pod vedením zaškolených moderátorů hravou formou ověřovali a prohlubovali své znalosti v těchto oblastech:
1. Cesty přenosu viru HIV
2. Zábrana nechtěného těhotenství, pohlavně přenosných infekcí a HIV
3. Láska, sexualita a ochrana před HIV
4. Sexualita řečí těla
5. Život a HIV / AIDS

Většina žáků pracovala na všech stanovištích se zaujetím a prokazovala i velmi dobré znalosti.
Za splnění úkolů a aktivitu na jednotlivých stanovištích získávala družstva bodové hodnocení, podle kterého se na závěr hry stanovilo pořadí družstev. Členové vítězného družstva byli za svůj výkon odměněni věcnými cenami, ale i všichni ostatní účastníci dostali drobné dárky.

Celkové vítězství získalo družstvo „OCHRANA“ (Tomáš Ďuriš, Petr Chreno, Julie Jarošová, Tomáš Mácha, Jan Pfeifer, Pavlína Koryťáková, Lucie Kupková, Jiří Sibera, Kristina Vobořilová, Lukáš Kostka, Lenka Kozáková a Petra Uhlíková) ziskem 100 bodů.

Jako druzí se umístili „PRIMEROSÁCI“ (Václav Bílek, Josef Burda, Veronika Fučíková, Tomáš Kubalík, Hung Son Nguyen Manh, Tomáš Büchner, Lenka Kárová, Christian Rychnavský, Simona Tomášková, Miloslav Kavalír, Patrik Turcel a Pavla Uhlíková), kteří získali 97 bodů.

3. – 4. místo obsadila družstva „ANARCHY“ a „MÁČALÍK“ se ziskem 93 bodů.
O jediný bod méně mělo družstvo „TYGŘI“ a skončilo tak na 5. místě.

Tuto akci si pro naše žáky skvěle připravilo oddělení podpory zdraví Zdravotního ústavu se sídlem v Karlových Varech ve spolupráci se studenty 1. ročníku Střední zdravotní školy v Karlových Varech.
Akce trvala 1,5 hodiny a byla pro žáky zdarma.
Organizátorům akce bychom chtěli touto formou vyjádřit náš obdiv a poděkování.

| Autor: Mgr. Brigitte Havelková | Vydáno dne 26. 05. 2007 | 1672 přečtení |