Pálilo jim to
zobrazení: 936

<<  Květen  >>

Pálilo jim to

V aule naší školy soutěžili "páťáci" z devíti škol.

15. dubna 2008 se v naší škole sešla tříčlenná družstva páťáků z devíti základních škol celého okresu – z Lokte, Kraslic, Kynšperku, Březové a pěti sokolovských škol. Děti měly poměřit své síly v soutěži s výstižným názvem „Pálí mi to“. A opravdu to všem pálilo. V závěrečném účtování se nikdo nedostal pod polovinu bodů, což je velmi potěšující. V aule školy byla připravena čtyři stanoviště. Dvě byla věnovaná matematice, jedno přírodovědě a jedno všeobecnému přehledu. Žáci si na začátku vylosovali výchozí postavení a pak měli na každém stanovišti 15 minut na řešení úkolů. Po skončení soutěže zasedla komise k rychlému spočítání výsledků a děti si mezitím prohlédly „šestku“ – prošly se po chodbách, zkontrolovaly zvířata v teráriích a potom v počítačové učebně netrpělivě očekávaly vyhlášení výsledků.

Nejdřív zazněly výsledky soutěže družstev. Vzhledem k tomu, že ZŠ Kynšperk přijela jen s dvoučlenným družstvem, rozhodoval bodový průměr na žáka. Nejvyrovnanější bylo družstvo ZŠ Sokolov, Rokycanova,  které po zásluze získalo 1. místo. Stříbrnou medaili si odnesla ZŠ  Sokolov, Křižíkova,  a bronzovou ZŠ Kraslice, Dukelská. Na dalších místech se seřadily ZŠ Březová,  ZŠ Kynšperk nad Ohří, ZŠ Sokolov, Švabinského,   ZŠ Sokolov, Pionýrů, ZŠ Loket a ZŠ Sokolov, Sokolovská.

Nejlepším v soutěži jednotlivců se stal Honza Hlivák z Kraslic – ztratil pouhé 3 body, jeho zisk byl 85 bodů (z 88 možných). Na druhou příčku se vyšplhal Dominik Tat Dat Truong, měl 82 bodů, a na záda mu dýchala Míša Štolová, jejíž součet činil 81 bodů. Pro vítěze, ale i pro další čtyři velmi úspěšné řešitele znamená jejich výkon možnost být přijat do matematické třídy bez přijímacích zkoušek, což je jistě lákavé.

Co dodat k celkovému hodnocení celé soutěže? Děti soutěžily s nadšením, paní učitelky se zdály být spokojené, nejen vítězové, ale všichni soutěžící si odnesli malý dárek. Za rok na shledanou.

Fotodokumentaci najdete ve fotogalerii pod názvem "Pálí mi to".

| Autor: Hana Plachá | Vydáno dne 15. 04. 2008 | 1242 přečtení |