DEN PREVENCE NA 2. STUPNI – Poděkování a hodnocení
zobrazení: 910

<<  Duben  >>

DEN PREVENCE NA 2. STUPNI – Poděkování a hodnocení

Na 2. stupni se Dne prevence zúčastnilo 202 žáků a  99% z nich bylo velmi spokojeno, neboť jej ohodnotili velmi pěknou známkou.

Proto děkujeme za spolupráci vedení školy a hlavně učitelům, z nichž někteří pracovali také v době svého volna.

Děkujeme žákům za vhodné chování, znalosti při plnění úkolů i za upřímnost, se kterou odpovídali na otázky „na tělo“. Žákům 9.C patří dík za vedení skupin mladších kamarádů.

Především však poděkování patří členům vězeňské služby věznice z Kynšperka nad Ohří s vedoucím oddělení vězeňské a justiční stráže panem Zábojníkem a psovodům panu Zemanovi s fenkou Kristýnou a panu Čadkovi s dobrmanem Erneem a mladým Nickem. Při ukázce velel a zajímavosti uváděl pan nadpraporčík Čajka.

Za zajímavou besedu a informační materiály děkujeme policistkám Janě Lavrenčíkové a Petře Janové.

Ředitelce K-centa Sokolov paní Fajtové a jejím spolupracovníkům patří díky za umožnění exkurze na jejich pracovišti.

Milým překvapením bylo věnování dalších pamlsků pro psy  majitelem prodejny u koupaliště panem Pajtašem.

A co vyplynulo z hodnotících dotazníků? Všichni je vyplnili poctivě a odpovědi působily upřímně, což mě hodně potěšilo a také mi dodalo energii.

Vyhodnocení proběhlo společně pro 6. a 7. ročník a dále za 8.a 9.ročník, protože se některé jejich aktivity lišily.

Bez rozdílu věku na  mladší i starší žáky 2. stupně ze všeho nejvíce zapůsobila ukázka výcviku služebních psů vězeňské služby. (Díky ní taky víme, jaký je rozdíl mezi výcvikem psa policejního a vězeňského.) V každé třídě se našla většina žáků, kteří ochotně přispěli malou částkou na pamlsky pro (více) chlupaté aktéry.

Na druhém místě zapůsobily na žáky 6. a 7. tříd aktivity v tělocvičně, a to je moc dobře, protože tento den měl za úkol přispět k tomu, aby se šesťákům u nás líbilo.

U žáků 8. a 9. ročníků bodovala návštěva K-centra, kde na ně problém závislosti na drogách a života s nimi sáhnul až neskutečně blízko, pracovníci na besedě totiž nic nepřikrašlovali.

Tyto aktivity také žáci zařadili k nejzajímavějším.

Na třetím místě se  6. a 7. ročníkům zdála nejzajímavější beseda s policistkami. Uvědomme si, že ony tento den podaly opravdu velký výkon, protože každou hodinu se u nich střídaly celé ročníky. Tolik „podezřelých“ najednou už asi  nikdy nepotkají.

K zajímavým na 3. místě u starších 8.a 9. ročníků patřilo lepení kuřáckého řetězu spojeného s informacemi o tom, co se vlastně v cigaretách nachází za nechutnosti. Zde opět patří poděkování žákům, kteří „odpovídali“ poctivě. Slíbili jsme, že se nic vyšetřovat nebude, ale taky víte, že o jejich škodlivosti vás budeme neustále informovat a motivovat k nekuřáctví.

Řetěz lepili i pedagogové a provozní zaměstnanci a bude vystaven v přízemí 2. stupně.

Na 1. stupni ho vytvářeli také.

Čtvrtá otázka zjišťovala, jestli si myslíte, že spolužáci v aktivitách odpovídali upřímně. Tedy, jestli si před sebou ve třídě nelžete. Nejvíce upřímnosti se nachází v 9.A, protože nebyl nikdo (!) , kdo by si myslel, že spolužáci mlžili.

V tento den byli také podle spolužáků upřímní v 8.C (jeden napsal, že NE), v  6.A (2), 9.C a  7.A ( po 4 ).

Ostatní třídy si myslí, že upřímnosti mnoho nebylo, pořadí podle neupřímné poloviny žáků je:

7.B 13x, 9.B 11x, 8.B 10x, 8.A 14x  a 6.B 8x.

Oznámkuj Den prevence školní známkou, takto dotazník začínal a výsledný průměr celkového hodnocení má číselnou hodnotu 1,44.

Jak hodnotily jednotlivé třídy:

1,18

1,79

1,58

1,23

1,10

8.C

1,17

2,03

1,57

9.C

1,44

celkem

1,44

Takže celkově se nám Den prevence povedl a hlavně ať dlouho  víme, jak chceme žít a jak žít nechceme.

Vybrané fotografie najdete ve fotogalerii.

Zdraví vás školní metodik prevence Mgr. Šarka Suchanová

| Autor: Mgr. Šárka Suchanová | Vydáno dne 09. 11. 2008 | 1331 přečtení |