Vážení rodiče, už jste uvažovali o tom, která škola by byla pro Vaše dítě nejlepší?
Dnes je: Pondělí 29. dubna 2024
Svátek dnes: Robert Svátek zítra: Blahoslav
Povánoční papírování - 8
Povánoční papírování
zobrazení: 1093

<<  Duben  >>

Co dětem rozšíří obzory? Přírodní vědy.

Čím se nejlépe bystří mozek? Matematikou.

Jak nejlépe získají motivaci pro učení se cizím jazykům? Při pravidelných výletech za hranice a při společných pobytových projektech.

Pojďte se podívat, co nabízíme na ZŠ Sokolov, Švabinského 1702 (pod tímto oficiálním označením se skrývá známá „šestka“).

Třídy se zaměřením na výuku matematiky a přírodovědných předmětů mají na naší škole už pětadvacetiletou tradici. Za tu dobu prošlo specializovanými třídami několik set žáků, kteří se vesměs dobře uplatnili na středních i vysokých školách. Co nás může opravdu těšit – do "matematických" tříd přicházejí nejen sourozenci, ale i potomci našich bývalých žáků.

Označení „matematická a přírodovědná“ třída se týká hlavně skutečnosti, že žáci mají více hodin těchto předmětů. Ovšem nezanedbává se ani výuka předmětů humanitních, které jsou důležité pro všeobecný rozhled, ani jazyků. Od šestého ročníku si žáci vybírají další cizí jazyk ze tří možností – angličtina, němčina, ruština. Určitě motivující jsou v tomto směru mezinárodní projekty, při nichž naše a německé děti tráví společně 7 – 10 dní na škole v přírodě v Německu. I angličtináři, obzvlášť v osmé a deváté třídě, si při pobytech v Německu mohou vyzkoušet své znalosti, neboť německé děti se také učí anglicky.

„Šestka“ disponuje kolektivem zkušených vyučujících, do kterého ale pravidelně přibývá mladá krev. Třídní učitelé jezdí s dětmi pravidelně na školy v přírodě, i když bychom mohli říci, že se jedná spíše o příležitost ke stmelení kolektivů a získání společných zážitků.

Ani tělesný rozvoj dětí nezůstává stranou. Mladí vyučující tělocviku se dětem věnují i mimo vyučování například v kroužcích plavání a míčových hrách.

O kvalitě naší školy jistě svědčí umístění v různých předmětových, ale i sportovních soutěžích. Právě žáci matematických tříd často bodují – v matematice, fyzice, přírodopisu, také však v dějepisu, zeměpisu, cizích jazycích, basketbalu …

Nemůžeme Vám slíbit, že Vaše dítě od nás odejde se samými jedničkami, ale určitě ho vybavíme solidními, často nadprůměrnými znalostmi a schopnostmi a budeme ho vychovávat tak, aby se zněj stal tolerantní člověk schopný obstát v současném světě.

| Autor: Mgr. Brigitte Havelková | Vydáno dne 04. 03. 2009 | 960 přečtení |