Hořííííííí

<<  Duben  >>

Hořííííííí
  a 9. B i s třídním učitelem skáče z okna

Závěr  školního roku byl opět velice zajímavý. Samozřejmě se uzavírají známky, schází se pedagogická rada, tiskne se vysvědčení. Kromě toho ovšem zažili žáci i učitelé naprosto netradiční cvičný požární poplach, který mohl alespoň zpočátku v obyvatelích sídliště vzbudit dojem nastíněný titulkem. Přijely požární sbory ze Sokolova a Březové s příslušnou technikou. Většině žáků se podařilo opustit prostor školy po svých, jen 9. B. to z druhého patra nestihla, proto museli být žáci i jejich třídní učitel Honza Vokáč evakuováni pomocí výsuvného rukávu. Gott sei Dank, nikomu se nic nestalo. Pak si mohli všichni prolézt hasičská auta, vyzkoušet dýchací přístroje i speciální kameru, která zobrazuje místa s vyšší teplotou. Paráda!!!

Pátek patřil tradičně sportovnímu dnu. Příprava na něj probíhá s předstihem, aby si jednotlivé třídy mohly vymyslet nejvhodnější název a vytvořit vlajku i trička. Letošním tématem bylo nářadí, takže po hřišti pobíhali Rašpláci, Pilníci, Gumové palice, Francouzáci a kdo ví kdo ještě. Soutěžilo se v disciplínách tradičních i méně obvyklých, závěr patřil štafetě. Vyhlášení výsledků se nejvíc líbilo 9. A, protože získala putovní pohár. Bohužel si ho užila jen pár dní, ale její jméno už z poháru nikdy nezmizí. Po vyhlášení výsledků se každý rok koná volejbalový mač žáků devátých tříd s učiteli. Učitelský tým byl tentokrát jednoznačně oslaben, přesto opět zvítězila zkušenost a obětavost nad mládím a dravostí. Jak dlouho ještě???

Pondělí si deváťáci vybrali pro své představení, kterým se loučí se svými mladšími spolužáky. Střídaly se písně, scénky, taneční vystoupení a všichni se dobře bavili, o čemž svědčil potlesk žáků i rodičů, kteří se přišli podívat na své vyrosté ratolesti. V  rámci programu předal pan ředitel knižní odměny žákům 6. až 8. tříd a zároveň jim poděkoval za úspěšnou reprezentaci školy. Na deváťáky čekalo odměňování v úterý, v průběhu "posledního a zároveň prvního zvonění".

A už jsme tam. "Buď sbohem, brácho z dětských let......." Už ani nespočítáme, po kolikáté nám Kája zpíval k poslednímu (vlastně předposlednímu) vykročení do školy. Veršovaný projev Mgr. Lenky Skopalové slavnost otevřel a pak už se v rychlém sledu střídaly odměny, emoce, vrčení kamer, cvakání fotoaparátů, slzy i smích. Budoucí prvňáčci odešli užít si poslední bezstarostné prázdniny, deváťáci si s ostatními školáky přišli ve středu pro vysvědčení. HURÁ, PRÁZDNINY ZAČÍNAJÍ.

Ať jsou pro všechny krásné, napínavé, veselé.....V září na shledanou a deváťákům přejeme šťastné vykročení do nového života.

| Autor: Hana Plachá | Vydáno dne 30. 06. 2010 | 1590 přečtení |