Übung macht den Meister
zobrazení: 1413

<<  Květen  >>

Übung macht den Meister
aneb těžko na cvičišti, lehko na bojišti. To platilo hlavně pro šesťáky, kteří v sobotu vyrazili na výlet do Klingenthalu, aby se pobavili a také si procvičili své znalosti němčiny. Osmáci zase v neděli prozkoumali skalní labyrint Louisenburg v blízkosti Wunsiedlu a také určitě obohatili svou slovní zásobu o několik nových slovíček. V sobotu nám přálo počasí, a tak jsme s veselou myslí vyrazili vláčkem ve směru Klingenthal. Hned na začátku jsme poněkud změnili plány, protože zoologická zahrada je pro šesťáky přece jen zajímavější než muzeum. Ozdobou zoo jsou dva velcí medvědi, nicméně o největší pozornost se dělila ohrada s králíky a morčaty, které si děti mohly hladit, a klec s "čipmánky". Pak jsme protáhli nohy a došli až za město ke skokanskému můstku. Na závěr přišlo největší potěšení - krásná stylová restaurace Zur alten Schule, která se nachází v pečlivě zrestaurovaném srubu, kde byla od roku 1630 chlapecká škole. Žáci si prostudovali německý jídelní lístek, sami si německy objednali a také zaplatili. Zjistili, že se docela dobře domluví a že má tedy smysl se učení cizímu jazyku věnovat. V neděli byli na řadě osmáci. Jejich cesta za zážitky byla poněkud komplikovanější, neboť zahrnovala přestup v Chebu, na který byly pouhé čtyři minuty. Vlak ale dojel do Chebu včas, takže se žádné drama nekonalo. Ze stanice Marktredwitz jsme pak vyrazili pěšky směrem na Bad Alexanderbad a ke skalnímu labyrintu Louisenburg. Cesta nazývaná Stezkou básníků vedla převážně lesem, takže jsme si užívali čerstvý lesní vzduch a také si přečetli některé citáty slavných autorů. V Bad Alexanderbadu vyzkoušely některé statečné dívky Kneippovu vodoléčbu, popili jsme minerální vodu z Louisina pramene a vyrazili na poslední úsek cesty. O skalním labyrintu nejvíc řeknou fotky. Hlavní je, že všichni přežili se zdravou kůží.
| Autor: Hana Plachá | Vydáno dne 24. 05. 2015 | 867 přečtení |