Šest dní ve Weißenstadtu
zobrazení: 874

<<  Květen  >>

Šest dní ve Weißenstadtu
aneb veselý svět zvířátek na jevišti. Už po dvanácté se vydali žáci naší školy na společný projekt s německými dětmi. Několik posledních let nás hostí škola v přírodě ve Weißenstadtu, předtím jsme byli i v Pottensteinu a Hohenbergu. Německé děti jsou žáky čtvrtých tříd, naši žáci se vybírají ze čtvrtých až devátých tříd, takže tvoří věkově různorodou skupinu. To ale vůbec nevadí, protože ti starší můžou pomoci mladším a také některé role jsou pro ně jako dělané. Setkání má svůj ustálený rámec. Na začátku se věnujeme seznamovacím hrám - to je první poznávací kolečko. Pak následuje "Hausraylle", hledání obrázků v různých prostorách školy v přírodě. Pro tuto příležitost děti vytvoří smíšené česko-německé skupiny, takže mají další příležitost vzájemně se poznávat. Novinkou bylo letos přírodní umění. Část dětí s průvodcem vyrazila do lesa a tam vznikala umělecká díla z přírodnin. Jak se povedla, to můžete posoudit ve fotogalerii. Všichni si také odvezli domů upomínku - vlastnoručně malovaný povlak na polštář. Každý den se děti mohly vylítat na hřišti - jak jim doporučila paní vedoucí, venku se mohly vyřádit a vykřičet po libosti, uvnitř domu pak mohl být klid. Venku lákalo fotbalové, volejbalové a pískové hřiště, dřevěná prolézačka a trampolína. Ještě jsme obešli část jezera a podívali se na místo, kde se Ohře vydává na cestu do Sokolova, a v sobotu dopoledne jsme stihli nakupování spojené s osmikilometrovou vycházkou. Jedna skupina se také vydala na turistickou vycházku k vyhlídce Waldstein. Hlavní náplní pobytu je samozřejmě příprava veřejného vystoupení. Nejdřív se postupně nacvičovaly tanečky, pak po částech povídání a tanečky. Teprve ve čtvrtek byl čas na zkoušku celého představení. Jak bývá pravidlem, první zkouška byla k pláči (samozřejmě neplakaly děti, ty se výborně bavily, ale my dospělí jsme utírali slzy zoufalství). Ještě ke všemu se začaly trhat papírové škrabošky a hledaly se kostýmy. V pátek se zkoušelo a zkoušelo a zkoušelo - skoro do úplného zblbnutí. Pak nastala sobota, v sále seděly tak dvě stovky diváků a všichni herci i zpěváci najednou věděli, kde mají stát, co mají dělat, jak se mají tvářit. Představení bylo skvělé a za to vám patří dík, vám všem, kteří jste víc než půl roku strávili přípravou představení. Děkuje realizační tým VaSiHaPl.
| Autor: Hana Plachá | Vydáno dne 09. 05. 2016 | 894 přečtení |