Škola v přírodě - 7.A
Dnes je: Sobota 4. května 2024
Svátek dnes: Květoslav Svátek zítra: Klaudie
2C v DDM - keramika (říjen 2017) - 18
2C v DDM - keramika (říjen 2017)
zobrazení: 593

<<  Květen  >>

Škola v přírodě - 7.A
Po dlouhém výběru nakonec vyrazili takřka všichni žáci 7. A v pondělí 30. 5. do Plas u Plzně. Doprovod jim dělal třídní učitel a paní asistentka Misíková. Cesta vlakem i s dvěma přestupy proběhla v pořádku. Po ubytování a obědě se vyrazilo na 4 kilometrový výlet k Hradišťskému vodopádu. Večer vyplnilo hraní míčových her, zejména fotbalu a vybíjené, aniž bychom věděli, že to je poslední nedeštivý večer za celý pobyt. V úterní dopoledne žáci zhlédli centrum Plasů, které je nabité historií. Vedle známého kláštera s konviktem a rozsáhlým dvorem se nachází Knížecí pivovar či muzeum stavitelství. Nedaleko je i kostel přestavěný na hrobku rodu Metternichů spjatých se zámkem v Kynžvartu. Odpoledne za deštivého počasí žáci prohledávali nedaleký les, aby se po nalezení šifer mohli věnovat jejich rozluštění. Středa byla ve znamení celodenního výletu vlakem do Žihle a následného putování k přírodní památce U Báby – U Lomu. Počasí se umoudřilo a okolí balvanů Dědek a Bába žáci prolezli skrz na skrz. Stejně tomu bylo i v menším skalním městě s viklany. Chvilkový liják ve čtvrtek dopoledne nám hraní adventure minigolfu nemohl zkazit. Areál s 18 jamkami, botanickou a zoologickou zahradou, je unikátní. Jen jeho samotná prohlídka v doprovodu piráta nám zabrala hodinu, přičemž jsme prošli Japonskem, antickým Řeckem, Transylvánií, starověkým Egyptem, pravěkem a přes Arizonu jsme se dostali do Mexika. Během prohlídky žáci viděli nespočet zvířat od karasů, kachen, labutí, nosálů, mývalů, papoušků, výrů, puštíků až po tygry, opice a lvy. I flora byla jedinečná a tematicky zaměřená, k vidění byl například blahočet chilský – mezistupeň mezi listnatým a jehličnatým stromem, jež v takřka nezměněné podobě roste již 150 miliónů let. Po záživném dohrání všech jamek se odpovídalo na kvíz a následně se hledal poklad. Celé odpoledne sice propršelo, ovšem hrstku statečných to neodradilo od návštěvy Žebnického (Pekelského) vodopádu. Po večeři se hrály společenské hry, u kterých nebyla nouze o pobavení. Pátek už byl ve znamení balení a cesty domů přeplněným vlakem.
| Autor: Filip Sivák | Vydáno dne 07. 06. 2016 | 881 přečtení |