PROČ SI VYBRAT NAŠI ŠKOLU?
Dnes je:  28. dubna 2024
Svátek dnes: Vlastislav Svátek zítra: Robert
Přemyslovci - 11
Divadelní vystoupení šermířů
zobrazení: 1197

<<  Duben  >>

PROČ SI VYBRAT NAŠI ŠKOLU?

od školního roku 2007/2008 jsme začali na naší škole vyučovat podle vzdělávacího programu „Naše škola“ /dále jen ŠVP/. Při vzdělávání vycházíme mimo jiné i z podkladů, které jsme získali prostřednictvím dotazníků a jiných analýz od Vás rodičů, žáků i pedagogů. V našem programu se snažíme brát v úvahu požadavky, které jsou kladeny na člověka dnešní společnosti, reagovat na celospolečenské změny. Dovolte nám, abychom Vás seznámili s několika důvody, proč si vybrat právě naši školu.

O naší škole:

• Snažíme se vytvářet pohodové školní prostředí, vyžadujeme vzájemnou slušnost, chováme se k sobě s úctou, dospělí a děti jsou si partnery.
  • Rodiče jsou pro nás partneři. Jsme rádi, když se účastníte spolu se svými dětmi mimoškolních akcí, děkujeme vám za pomoc škole.
  • Žáci i jejich rodiče mohou využívat poradenských služeb školního výchovného poradce, školního psychologa a školního metodika prevence.

O našem ŠVP:

• Náš ŠVP vychází z činnostní pedagogiky, která klade důraz na praktické osvojování poznatků a získávání dovedností uplatnitelných v běžném životě. Je orientován na žáka, snaží se podporovat jeho tvořivost a aktivitu.
  • Od 3. ročníku nabízíme výuku anglického nebo německého jazyka.
  • Ve 3. ročníku je součástí výuky tělesné výchovy plavecký výcvik.
  • Od 4. ročníku nabízíme výuku informačních   technologií - práce na počítačích.

O 1. stupni:

• Aby vaše děti zvládly vstup na ZŠ bez větších problémů, připravili jsme pro ně „Klub malých školáčků“, ve kterém se hravou formou seznámí se školním prostředím, svými novými kamarády a také s učitelkami. Více se dozvíte na informačním letáku.
  • Výuku zajišťuje převážně mladý aprobovaný kolektiv učitelů s dostatkem zkušeností.
  • Ve výuce často používáme výpočetní techniku, dataprojektor, interaktivní tabule a jiné moderní formy vyučování.
  • Výuka je doplněna projekty, které spojují jednotlivé předměty společným zaměřením.
  • Vyučování je doplněno zajímavými akcemi orientovanými na rozvíjení zájmů žáků, doplnění informací zábavnou formou nebo jen odreagování od výuky.
  • Integrujeme - napravujeme poruchy učení, ale nikoho neizolujeme, žáci mají možnost navštěvovat také hodiny se speciálním pedagogem.
  • Na prvním stupni máme vybavené odborné učebny výpočetní techniky, hudební výchovy, německého jazyka a praktických činností. Na tělesnou výchovu využíváme dvě tělocvičny, školní bazén a hřiště, které sousedí s areálem školy.
  • Pravidelně se účastníme nejrůznějších soutěží a her. Naši žáci mají možnost vyniknout svými znalostmi v matematice, jazycích a dovednostmi ve zpěvu či sportu. Úspěšně jsme se umístili v krajských i národních kolech mnoha soutěží.
  • Během školního roku pořádáme výlety, exkurze či vyjíždíme na školy v přírodě.
  • V naší škole probíhá mezinárodní spolupráce s německou základní školou. Žáci se mohou zúčastňovat mezinárodních projektů.

O volnočasových aktivitách:

• Všechny kroužky probíhají v budově naší školy.

Nabízíme tyto zájmové útvary.

o       Kroužek Hrátky s Alíkem - prace s počítačem, výlety

o       Kroužek Malí bubeníci - výuka na "AFRICKÝ BUBEN"

o      Kroužek plavání pro chlapce a dívky

o      Pohybové hry

o      Dovedné ruce

Míčové hry

o      Sborový zpěv

• Školní družina na naší škole pracuje od 6.00 do 16.30 hodin (v případě zájmu i déle) a nabízí zajímavou činnost propojenou celoroční hrou. Také školní družina nabízí různé kroužky: keramický, dramatický a kroužek pohybových her.
  • Naše škola má také vlastní jídelnu.

O 2. stupni:

• Při přechodu na 2. stupeň si žáci mohou na základě svých zájmů a schopností zvolit třídu se zaměřením na přírodovědné předměty a matematiku či běžnou třídu.
  • Žáci druhého stupně se mohou zapojit do práce v těchto kroužcích:

o      Dovedné ruce

o      Matematiky

o      Mediální výchova

o      Florbal

o      Plavání

o      Chemie

o      Pěvecký sbor

o      Německého jazyka

(I kroužky na druhém stupni lze otevřít pouze při dostatečném počtu zájemců.)

• Od šestého ročníku si žáci mohou vybrat i z pestré nabídky povinně volitelných předmětů, jejichž realizace závisí na počtu zájemců o daný volitelný předmět.
  • Žáci se sportovním nadáním se mohou přihlásit do nepovinného předmětu "Pohybové a sportovní aktivity".
  • Zájemci o anglický jazyk se mohou zdokonalovat v tomto jazyce v nepovinném předmětu "Konverzace v AJ".
  • Na druhém stupni máme vybavené odborné učebny výpočetní techniky, přírodopisu, chemie, fyziky, výtvarné a hudební výchovy, anglického a německého jazyka, dále školní cvičnou kuchyňku, kovo-dílnu, dřevo-dílnu, dílnu pro vytváření keramiky a učebnu pěstitelských prací. Na výuku tělesné výchovy využíváme dvou vlastních tělocvičen, školního bazénu a hřiště, které je v areálu školy. Školní pozemek se skleníkem slouží žákům 1. i 2. stupně při pracovním vyučování a pěstitelských pracích.  V příštím roce budou mít žáci možnost využívat školní pozemek jako přírodovědnou učebnu "pod širým nebem".
  • Naši žáci se pravidelně zúčastňují předmětových i sportovních soutěží, kde dosahují velmi pěkných výsledků nejen v okresních, ale i krajských kolech.
  • Během školního roku pořádáme kulturní a sportovní akce, výlety a exkurze, vyjíždíme na školy v přírodě a účastníme se i mezinárodních projektů v zahraničí.
  • Věnujeme se žákům nadaným i žákům s poruchami učení i dětem se zdravotním postižením, kteří mají možnost spolupracovat se speciálním pedagogem, jenž pracuje u nás ve škole. Dále mohou využít nápravné péče, kterou zajišťují naši učitelé.
  • Tradici ve škole mají sportovní dny a také „Poslední zvonění“, při kterém se vycházející žáci loučí se školou a symbolicky předávají štafetu budoucím prvňáčkům.

| Autor: Václav Srb | Vydáno dne 21. 11. 2012 | 7288 přečtení |